Colaboratori

colab.gif (32402 bytes)

Oferta scolara Impresii si sugestii Sc. 129 Mugur al Mileniului III Sc.129 Mugur al Mileniului III

Colaboratori ai Scolii 129

1.   Firma "Mercury" in cadrul programului  "Blend & Med" realizindu-se doua casete si un album care se utilizeaza in activitatea firmei la nivel medical.
2.   Firma "Crismalin Infoserv" cu profil informatica, sponsor principal al Scolii 129.
3.   Firma "SC6 & M Trading" sponsor al Scolii 129.
4.   Editura "Niculescu" care a donat un fond de carte pentru premierea elevilor merituosi in valoare de 500 $.
5.   Firma "ROMTEHNICA" sponsor al Scolii 129.
6.   Casa de discuri "TEMPO MUZIC" a sprijinit Scoala 129 la realizarea casetei audio si a CD-ului cu grupul vocal al Scolii,condus de prof. Octavian Tuchila.
7.   Asociatia umanitara "Viitorul Copiilor" a donat Scolii 129 carti pentru biblioteca, articole de imbracaminte pentru elevi, rechizite scolare, pachete cu dulciuri cu ocazia Sfintelor Sarbatori de iarna si de Pasti.
8.   Organizatia de femei a Partidului Democrat a donat pentru biblioteca 850 de volume, un corp de biblioteca, iar 60 de elevi au primit pachete cu ocazia Sfintelor Sarbatori de Pasti.
9.   Firma de transporturi "TRANSMART" sponsorizeaza anual cu sume consistente premiantii de la gimnaziu si ne asigura mijloace de transport pentru rezolvarea unor probleme administrative ale scolii.
10. Firma "Bucovina Turism" S.A. (B-dul Junghietu Stefan) a sponsorizat o tabara de sapte zile pentru 15 elevi la Cabana Putna.